• Köy Okullarına Yardım
  • Meslekleri Öğretiyoruz
  • Sokak Hayvanlarına Yardım

“KÜTÜPHANESİZ OKUL KALMASIN”

PROJENİN AMACI :  Her yıl Türkiye’nin farklı bölgesinde kütüphanesi olmayan ilköğretim okullarına kütüphane kurmayı hedeflemektedir. Kütüphane kurmak için yola çıkmadan önce ihtiyacı olan okullar araştırılmaktadır. Daha sonra seçilen okulun kullanılmayan odasına marangoz ve işçi yollayarak kütüphane ve raflarının kurulumunu sağlanmaktadır. Üniversite öğrencileri ise kermes düzenleyerek elde ettikleri gelir ile kitapları alarak rafların kitaplarla donatılmasını sağlamaktadır.

BİNGÖL KARLIOVA İLÇESİNDE KÜTRÜPHANE AÇILIŞI

Bingöl Karlıova ilçesinde “Kütüphanesiz Okul Kalmasın” projesini gerçekleştirdik. Proje kapsamında 4 okulda kütüphane yapılması ve kütüphanelerin kitaplarla donatılmasını sağladık. Kütüphanelere, sosyal insan kaynakları anlamına gelen “SOSYALİKA”, yeni dünyalara açılan “BİLGİ BAHÇESİ”, “EMPATİ” ve “DÜŞ SOKAĞI” isimleri verildi.

25-31 MART KÜTÜPHANE HAFTASI ŞİLE KÖY OKULLARINA KÜTÜPHANE PROJESİ

Şile’de yer alan Şehit Serkan Angay İlk ve Ortaokuluna kitap yardımında bulunduk. 

(16 MAYIS 2018) MEDİPOL İNSAN KAYNAKLARI KÜTÜPHANESİ

Nihat Sami Banarlı Okulu’na insan kaynakları bölümü öğrenciler ile birlikte kütüphane yapıldı. Birbirinden güzel kitaplar hediye ettik. “Medipol İnsan Kaynakları” ismiyle bir kütüphanemiz oldu. Minik öğrencilerin tebessümlerine sebep olduğumuz için mutluyuz.

“MESLEKLERİ ÖĞRETİYORUZ”

 

PROJE AMACI: İlköğretim seviyesindeki öğrencilere meslekleri kıyafetleriyle birlikte tanıtıp farkındalıklarını arttırarak doğru tercih yapmalarına imkan sağlamaktır. Proje her yıl düzenli olarak farklı okullarda gerçekleştirilmektedir.

İnsan kaynakları yönetimi bölümü üniversite öğrencileri ile birlikte Şile’de yer alan Şehit Serkan Angay İlk ve Ortaokulunda öğrencilere meslekleri tanıtan bir seminer gerçekleştirdik. Şile İlçe Milli Eğitim müdürünün de katılım gösterdiği etkinliğimizde öğrencilere meslekleri kıyafetleriyle birlikte tanıttık. Minik öğrencilerin sorularını yanıtladık ve seminer sonrası öğrencilerle birlikte zaman geçirdik.

SOKAK HAYVANLARININ YAŞAM KOŞULLARINI İYİLEŞTİRME

PROJENIN AMACI: Sokak hayvanlarının korunmasını ve yaşam şartlarının iyileştirilmesini amaçlamaktadır. #BirMamaDaSenKoy

Üniversite öğrencileri, sokak hayvanlarının olumsuz hava şartlarından etkilenmemeleri için, kedi/köpek evleri yaparak  sokak hayvanlarının yoğun olduğu parklara ve ormanlara yerleştirdiler. Böylelikle sokaklar kedi/köpek evleriyle renklenmiş olmaktadır. Bu proje her yıl düzenli devam etmektedir.

#Bir Mama Da Sen Koy projesi, genel anlamda, bir grup gönüllü öğrencinin halkı bilinçlendirmede nasıl bir rol üstlendiğinin ve bu bilincin dalgalar halinde tüm topluma nasıl yayılabileceğinin göstergesi niteliğindedir.

  • SOKAK HAYVANLARININ YAŞAM KOŞULLARINI İYİLEŞTİRME
  • Sokak Kedilerinin Yaşam Koşullarını Iyileştirmek Amaçlı Kedi Evleri Yaptık…
  • SOKAK HAYVANLARININ YAŞAM KOŞULLARINI İYİLEŞTİRME
  • Reşadiye Ormanlarında Sokak Köpeklerini Besleme ve Köpek Kulübesi Yapımı Etkinliği Gerçekleştirdik…

Reşadiye Ormanlarında bulunan kimsesiz hayvanlara mama, barınak en önemlisi sevgimizi göstererek sevildiklerini hissettirdik…