Hakkımda

Doç. Dr. Pelin VARDARLIER

AKADEMİSYEN / PROFESYONEL KOÇ / MENTOR 
Uludağ Üniversitesi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri mezunudur. Bahçeşehir Üniversitesi Genel İşletmecilik bölümünde yüksek lisans, Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi Anabilim Dalı’nda doktorasını tamamladı. Üniversiteden mezun olduktan sonra 6 ay Bell International Institute Londra’da yabancı dil eğitimi aldı.

Çalışma hayatına insan kaynakları alanında başladı. 10 yıl boyunca çeşitli sektörlerde toplam kalite ve insan kaynakları departmanlarında uzman ve yönetici pozisyonlarında görev aldı. Sırasıyla Sinpaş Holding, Sosa Gıda, Secretcv.com insan kaynakları, Sinpaş Yapı firmalarında çalıştı. Bu deneyimimi yansıtmak üzere İK Atölyesi eğitim ve danışmanlık hizmetleri şirketini kurdu. Birçok firmada insan kaynakları sistemi kurma üzerine çalıştı. Stratejik insan kaynakları yönetimi, liderlik, koçluk ve mentorluk, oyunlaştırma, sosyal medya ve stratejik yönetim alanında ulusal ve uluslararası konferanslarda sunulmuş çalışmaları bulunmaktadır.

İnsan kaynakları ile sosyal medyayı bir araya getiren “Sosyalika” kitabı 2015 yılında, 2016 yılında ise “İşe Alım Süreçlerinde Sosyal Medya Etkisi” ve “Sosyal Medya Stratejileri” kitabı, 2017 yılında editörlüğünü yaptığı ve kariyer koçluğu bölümünü yazdığı “Koçluk Atölyesi” kitabı yayımlandı. 2018 yılında “Sosyal Medyanın İş Yaşamındaki Yeri” isimli eserde Sosyal Medyanın İnsan Kaynakları Yönetimindeki Rolü bölümünü yazdı.

Liderlik, Toplam Kalite Yönetimi, İç Denetçi, Proje Yönetimi, İnovatif Girişimcilere Güç Kazandıran ve Fark Yaratan Mentorluk ve ICF Onaylı Profesyonel Koçluk eğitim sertifikaları bulunmaktadır. 2015 yılından beri, İstanbul Medipol Üniversitesi, İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi, İnsan Kaynakları Yönetimi bölümünde öğretim üyesi olarak görevine devam etmektedir. Medipol İnsan Kaynakları ve Kariyer kulübünün danışmanlığını yapmaktadır. Kurumlara Koçluk, Liderlik, Yönetim Becerileri Geliştirme, Yetkinlik Bazlı Mülakat Teknikleri, Eğiticinin Eğitimi, Sunum Teknikleri, Yönetici Yetiştirme ve Geliştirme konularında eğitimler vermektedir.